Predtým ako začnete zakladať facebookovú skupinu sa uistite, že viete že, facebooková skupina (facebook group) je oproti firemnej stránke (facebook business page) viac komunitného charakteru. Týmto faktom sú pravidlá pre facebookové skupiny, trochu viac voľné a komunikácia s komunitou zas viac o záujmoch. Za všetko nech hovorí fakt, že ako tvorca facebook skupiny môžete ukázať svoju vlastnú tvár a vystupovať a komunikovať zároveň pod svojím menom aj pod menom tejto skupiny.

Na facebook skupine sa teda viac buduje komunita so spoločnými záujmami, a komerčná komunikácia je obvykle len okrajová. (Na toto nezabúdajte) Komunikáciu na oboch typoch, skupine aj facebook business page je ideálne kombinovať, pretože predať niečo ľuďom, ktorí k vám majú vybudovaný vzťah je jednoduchšie, ako tým pre ktorých ste veľká neznáma. K tomu vám skupina na facebooku určite pomôže. keď budete mať skupinu založenú skúste si trošku prečítať o príspevkoch na facebooku v našom článku 

Návod: Ako založiť facebook skupinu (11 krokov)

 1. Otvorte Facebook. Do webového prehliadača napíšte adresu https://www.facebook.com/
 2. Ak ste už prihlasený/á do svojho facebook účtu, otvorí sa vám tzv. newsfeed. Ide v podstate o panel s príspevkami/novinkami. V prípade, že na svoj účet nie ste prihlásený, zadajte svoju e-mailovú adresu (alebo telefónne číslo) a heslo do príslušných kolóniek v pravom hornom rohu stránky, potom kliknite na Prihlásiť sa.
 3. Kliknite na ikonu „Menu“ ▼. Táto ikona trojuholníka smerujúceho nadol sa nachádza v pravom hornom rohu stránky. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka.
 4. Kliknite na tlačidlo „+ Vytvoriť stránku“. Nájdete ju v rozbaľovacej ponuke.
 5. Kliknite na tlačidlo „Začať“ hneď pod nadpisom „Komunitná alebo verejná postava“. Túto možnosť môžete nájsť na pravej strane webstránky.
 6. Zadajte názov stránky. Do textového poľa „Názov stránky“ na pravej strane stránky napíšte, čo chcete pomenovať svoju stránku.
 7. Vyberte kategóriu „Len pre zábavu“. Kliknite na textové pole „Kategória“, napíšte iba pre zábavu a vo výslednej rozbaľovacej ponuke kliknite na položku Len pre zábavu.
 8. Kliknite na tlačidlo Pokračovať. Toto tlačidlo sa nachádza v pravej dolnej časti stránky.
 9. Nahrajte obrázok do svojej skupiny. V prípade, že aktuálne nemáte vhodný obrázok, nevadí, kliknite namiesto toho na tlačidlo Preskočiť, v opačnom prípade môžete na svoju stránku nahrať profilový obrázok takto:
   • Kliknite na možnosť Nahrať obrázok profilu.
   • Vyberte obrázok z počítača.
   • Kliknite na tlačidlo Otvoriť.
 10. Nahrajte úvodný obrázok. Podobne ako pri profilovom obrázku môžete tento krok preskočiť, ak chcete kliknutím na tlačidlo Preskočiť v dolnej časti stránky. Ak chcete pridať titulnú stránku, postupujte takto:
   • Kliknite na možnosť Nahrať titulnú fotografiu.
   • Vyberte obrázok z počítača.
   • Kliknite na tlačidlo Otvoriť.
 11. Skontrolujte svoju stránku. Akonáhle ste nahrali titulnú fotografiu (alebo ste tento krok preskočili) načíta sa vaša nová skupina. Od tohto momentu máte možnosť prezrieť a skontrolovať si váš výtvor. Svoju facebook skupinu môžete kedykoľvek spravovať po kliknutí na ikonu „Menu“ ▼ a následne v rozbaľovacej ponuke kliknutím na názov svojej skupiny.

Skupina je momentálne aktívna, to znamená, že môžete začať uverejňovať nové príspevky. Už viete čo pridáte ako prvé? Možností je totiž mnoho, prečítajte si preto o druhoch facebookových príspevkoch